Aby ste si mohli stiahnuť naše materiály, zadajte prosím Váš email. Budeme Vás tak môcť informovať o nových materiáloch a akciách. Ďakujeme za pochopenie.

Zavrieť

Blog > Jahody a čerešne

Jahody a čerešne

Vyrábať niečo s malými deťmi je niekedy veľká zábava alebo veľká frustrácia. Prevažná väčšina detí, ktorí chodia do materských centier alebo Mami klubov má okolo dvoch rokov a zdá sa nám, že toho ešte veľa vytvoriť nedokážu. Hlavne, ak máme pocit, že konečný výrobok by mal byť v kvalite, ktorý s hrdosťou ukážu doma a bude visieť na nástenke. Máme preto tendenciu vytvárať výrobky, na ktorých sa narobí hlavne učiteľ, lebo nastrihá a predpripraví všetky komponenty, a rodič, ktorý všetko nalepí, alebo namaľuje, aby to dobre vyzeralo.

V MAMI klube sa občas snažíme vymyslieť ručné práce tak, aby ich boli schopné s minimálnou asistenciou vyrobiť aj tí najmenší.

A s príchodom krásnych predletných dní ponúkame dva ovocné výrobky, ktoré nás celkom tešili. V príprave aj realizácii.

Čerešňový stromcherry treePotrebujeme: výkres, zelené kruhy, hnedý papier, ceruzky, nožnice, lepidlo, červenú temperu, vatové paličkycherry treePostup: na hnedý papier obkreslíme ruku dieťaťa, spoločne vystrihneme. Na výkres nalepíme zelený kruh (koruna stromu) a vystrihnutú ruku ako kmeň. Vatovou paličkou urobíme na strome bodky – čerešne. cherry tree

Jahody na tanieri

Potrebujeme: slané cesto s jahodovou vôňou, papierový tanier, zelenú protišmykovú podložku

Postup: slané cesto pripravíme deň vopred. Aby bolo voňavé a farebné, môžeme pridať k múke jahodový puding v prášku a potravinárske farbivo, prípadne arómu.

Osvedčený základný recept: 800 g polohrubej múky, 200g soli, 340 ml teplej vody a 5 lyžíc olejasalt clayZ protišmykovej podložky vystrihneme tvar jahody, položíme na tanier a necháme deti, aby jahody vyplnili. Môžu prikladať malé kúsky, alebo roztláčať veľký kus cesta do požadovaného tvaru.

strawberry clay strawberry craft

 

Po tvorivej činnosti si pochutnajme na ozajstných čerešniach a jahodách.

Dobrú chuť!

KlubyTvoríme