Aby ste si mohli stiahnuť naše materiály, zadajte prosím Váš email. Budeme Vás tak môcť informovať o nových materiáloch a akciách. Ďakujeme za pochopenie.

Zavrieť

Biblia > Skutky pre deti

Skutky pre deti

Ako išlo evanjelium do sveta

Vedia deti, ktoré učíte, ako je možné, že sa na Slovensku učia v škole na náboženstve, či v cirkevnom zbore na besiedke o Ježišovi, o jeho obeti a o nádeji, ktorú pre nás všetkých má?

Ak by ste chceli, aby vedeli príbeh toho, ako sa evanjelium v 1. storočí dostalo z Jeruzalema do Európy, tento materiál je práve pre vás. Pripravili sme pre vás 26 lekcií, ktoré vám pomôžu previesť deti celou biblickou knihou Skutkov apoštolov. Práve v tejto biblickej knihe sa dozvedáme, ako prví učeníci museli prekonávať prekážky, ktoré im stavali do cesty rovnakí ľudia, ktorí boli zodpovední za Ježišovu smrť. Spoločne sa naučíme o rozhodnutiach, ktoré prvá cirkev musela urobiť, keď sa rozhodovalo, či je dobrá správa o kráľovi Ježišovi skutočne pre všetkých a uvidíme príbehy ľudí, ktorým evanjelium zmenilo život.

Zahĺbte sa do tohto fascinujúceho historického dokumentu spolu s deťmi od 8 rokov a radujte sa spoločne z toho, že evanjeliu nemohlo nič stáť v ceste k tomu, aby sa dnes hlásalo aj u nás.

V tomto materiáli nájdete rozpracované lekcie, ktoré postupne prechádzajú celou knihou Skutkov apoštolov. Každá lekcia obsahuje aktivitu, ktorú môžete použiť na úvod alebo opakovanie, otázky na rozmýšľanie aj nápad na tvorivú prácu. Ak chcete vaše vyučovanie podporiť, môžete rodičom detí, ktoré učíte, odporučiť, aby si s deťmi doma čítali knihu, ktorá prechádza rovnakými časťami knihy Skutkov, no je určená pre rodiny a ich spoločné domáce stíšenia.

V edícii Otázky a obrázky sme vydali:

Marek: Otázky a obrázky

Marek: Otázky a obrázky pre deti

Skutky: Ako šlo evanjelium do sveta (lekcie pre učiteľa)

Skutky pre celú rodinu (28 zamyslení s aktivitami pre rodiny).

Všetky uvedené publikácie si objednajte priamo u nás.