Aby ste si mohli stiahnuť naše materiály, zadajte prosím Váš email. Budeme Vás tak môcť informovať o nových materiáloch a akciách. Ďakujeme za pochopenie.

Zavrieť

Biblia > Marek pre deti

Marek pre deti

Vítame vás pri dobrodružstve, na ktoré nás pozýva autor tejto knihy, evanjelista Marek a jeho priateľ, apoštol Peter. Podľa toho, čo vieme povedať z dávnej histórie, sa títo dvaja muži ako prví rozhodli zapísať príbeh o živote, smrti a vzkriesení muža, ktorý zmenil ich život. 

Ján Marek žil v Jeruzaleme v časoch, keď Ježiš z Nazareta chodil po tejto zemi. S Ježišom sa stretol a je dokonca možné, že to bol práve jeho dom, v ktorom sa odohrala Ježišova posledná večera s jeho učeníkmi. No mnoho obsahu do tejto knihy vniesol apoštol Peter, ktorý svojho priateľa Mareka poprosil o pomoc pri zapisovaní toho, čo si o Ježišovi pamätal, čo od neho počul a čo s ním zažil. Títo dvaja autori veľmi túžia po tom, aby sme sa dozvedeli úžasnú a dôležitú správu o tom, že Ježiš je kráľ, ktorý dáva svoj život na kríži ako výkupné za mnohých (10:45).

Táto správa ale rozhodne nie je len pre dospelých!

Preto sme sa rozhodli pripraviť sprievodcu Markovým evanjeliom pre deti a tínedžerov od 8 – 14 rokov. Nájdete v ňom 23 lekcií, ktoré obsahujú krátky pracovný list, ktorý sa dá použiť ako omaľovánka, jednoduchú aktivitu na zamestnanie rúk, výklad biblického textu primeraný veku, vysvetlivky náročnejších pojmov a otázky na diskusiu.

Na tejto stránke nájdete ďalšie materiály, ktoré Vám pomôžu pri čítaní evanjelia Marka s deťmi v rodine alebo na besiedke.

Na Youtube kanáli nájdete aj video návody k ručným prácam.

V galérii nájdete súbor pohľadníc s biblickými veršami.

Aktivity k lekciám (Lekcia 1)

Pracovné listy a pexeso (Lekcia 7)

Prechádzky pre rodinu v pôstnom období podľa evanjelia Marka.

Ako sa darí Vám doma, alebo na besiedke:

Knihu aj pracovné listy si môžete objednať na tomto linku alebo vo vydavateľstve Porta libri.

Kniha nadväzuje na podobnú publikáciu pre dospelých: Evanjelium Marka: otázky a obrázky

V edícii Otázky a obrázky sme vydali aj Skutky: Ako šlo evanjelium do sveta (lekcie pre učiteľa) a Skutky pre celú rodinu (28 zamyslení s aktivitami pre rodiny).

Všetky uvedené publikácie si objednajte priamo u nás.