Aby ste si mohli stiahnuť naše materiály, zadajte prosím Váš email. Budeme Vás tak môcť informovať o nových materiáloch a akciách. Ďakujeme za pochopenie.

Zavrieť

Biblia > Ako čítať Bibliu

Ako čítať Bibliu

Biblické myslenie od začiatku do konca. Biblia je podstatou našej misie. Zaoberať sa božím Slovom a služba deťom a mladým ľuďom sú dôležité biblické princípy z ktorých vychádzame. Zo Starého aj Nového zákona je zrejmé, že Boží ľud má niečo, s čím sa má deliť. A tým niečim je Veľký Boží príbeh, ktorého sme súčasťou. A čo viac, Biblia formuje rozvíjanie našich metód práce. Keď vytvárame nové spôsoby šírenia Dobrej správy pre mladú generáciu, starostlivo konfrontujeme naše myslenie biblickými princípami.

Bibliu môžete jednoducho čítať aj online na www.biblia.sk.

Essential 100 je projekt čítania Biblie, založený na starostlivo vybraných 100 biblických pasáží (50 zo Starého a 50 z Nového zákona). Texty vytvárajú dobrý základ k dobrému porozumeniu komplexného Biblického príbehu od knihy Genesis až po Zjavenie.

Čítanie podľa plánu v mobilnej aplikácii Essential 100 alebo verzia Essential Jesus.

Ponúkame na stiahnutie dva rôzne plány čítania:

Biblia za rok

100 najdôležitejších textov Biblie

Dobrou pomôckou na štúdium Biblie je publikácia Evanjelium Marka: otázky a obrázky. (vo verzii pre biblické skupiny alebo pre deti.

Najnovšími publikáciami su dve knihy, ktoré vás prevedú cez knihu Skutkov: Ako šlo evanjelium do sveta. (vo verzii pre besiedky alebo pre rodiny)

Objednať si ju môžete tu.