Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/5/8/5863bea6-7d6b-42e8-96c7-3c0a27ceca86/scriptureunion.sk/web/wp-includes/post-template.php on line 317

Aby ste si mohli stiahnuť naše materiály, zadajte prosím Váš email. Budeme Vás tak môcť informovať o nových materiáloch a akciách. Ďakujeme za pochopenie.

Zavrieť

Blog > Tvoríme s deťmi: Zacheus

Tvoríme s deťmi: Zacheus

Príbeh colníka Zachea je pomerne veľmi dobre známy, aj keď sa nachádza v evanjeliách iba jeden krát, a to v evanjeliu podľa Lukáša. Umiestnenie tohto príbehu v samotnom evanjeliu je veľmi dôležité. Stretnutie Ježiša so Zacheom je zapísané v 19. kapitole, tesne pred slávnostným vstupom Ježiša do Jeruzalema. Lukáš týmto príbehom uzatvára Ježišove pôsobenie na zemi a po všetkých príbehoch o uzdravovaní, po stretnutí s rôznymi ľuďmi, rozhovoroch a učení, zdôrazňuje to, prečo Ježiš prišiel. Priniesť spásu do tvojho domu. Keď vyberáme príbehy, ktoré budeme deti učiť, vždy niekde zaradíme príbeh aj o Zacheovi, malom colníkovi, ktorého ľudia nemali radi. Keď ho však vidíme v celom kontexte evanjelia, vidíme, že je vyvrcholením toho, čo sa potrebujeme o Ježišovi naučiť:

„Lebo Syn človeka prišiel hľadať a spasiť, čo zahynulo.“ Lukáš 19,10

Návod na ručnú prácu si môžete stiahnuť kliknutíma na obrázok.
zacheus titulka jpg

BibliaKlubyTvorímevisual aid